AL-ProTech Instalacje Elektryczne

AUTOMATYKA BUDYNKÓW - INTELIGENTNE DOMY FIBARO

Nowoczesne systemy zarządzania bydynkiem pozwalają kontrolować i sterować dosłownie wszystkimi urządzeniami i mediami w naszym domu. Te nowoczesne rozwiązania sprawdzą się nie tylko w domach ale również w biurach, hotelach, restauracjach, sklepach i wszędzie tam gdzie może to mieć znaczący wpływ na poprawę komfortu naszego życia lub pracy.

Sterowanie budynkiem za pomocą smartfona, tabletu do niedawna uważane za gadżet staje się integralną częścią nowo budowanych domów zapewniając ich mieszkańcom wygodę i bezpieczeństwo.
Automatyka budynków - inteligentne domy
Wygoda i funkcjonalność

WYGODA I FUNKCJONALNOŚĆ

Możliwości sterowania są praktycznie nieograniczone począwszy od oświetlenia, które jest najbardiej popularne po otwieranie i zamykanie okien, rolet, bram. Nasz dom poprzez zaprogramowanie odpowiednich funkcji może stać się inteligentnym domem i sam będzie wykonywał różne czynności za nas. Może włączyć oświetlene, kiedy wejdziemy do pokoju, zamknąć wszystkie okna i rolety, kiedy udamy się na zakupy.

Możliwość kontrolowania multimediów i AGD to nieograniczona wygoda i oszczędność czasu. Dzięki funkcji sterowania ogrzewaniem nasz dom sam dostosuje temperaturę w pomieszczeniach, gdy opuścimy budynek lub przygotuje go na nasz powrót.

Wszystko to dostępne jest z poziomu jednej aplikacji, w której możemy zintegrować wiele urządzeń różnych producentów.

BEZPIECZEŃSTWO NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

Bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejszym priorytetem. Dzięki szerokiej gamie czujników monitorujących nieustannie przestrzeń domu możemy być spokojni o nasze bezpieczeństwo nawet podczas snu.

System możemy wyposażyć między innymi w następujące czujniki:
• czujnik otwarcia drzwi/okna - zabezpieczy przed niekontrolowanym otwarciem
• czujnik ruchu - wykryje niepożądanych gości
• czujnik temperatury - nadzoruje pracę pieca, bojlera itp. , powiadomi o zagrożeniu pożarem
• czujnik zalania - wykryje wszystkie wycieki i usterki, odetnie dopływ wody
• czujnik dymu/czadu (tlenku węgla) - wykryje najmniejszą ilość dymu, nawet papierosowego
• czujnik gazu - zapewni bezpieczeństwo dla domów wyposażonych w instalacje gazowe

Wszystkie czujniki mogą informować nas w indywidualny sposób bez względu na to, gdzie aktualnie jesteśmy lub uruchamiać automatyczne sekwencje alarmowe, świetlne i dźwiękowe.

Integracja z systemem monitoringu pozwoli na bieżąco monitorować sytuację w domu, możemy również otrzymać zdjęcie z kamery gdy np. czyjnik wykryje ruch w wybranym miejscu.
Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie
Zarzadzanie domem

ZARZĄDZANIE DOMEM

Zarządzanie odbywa się poprzez przyjazy dla użytkownika interfejs. Możemy stworzyć dla każdego domownika indywidualne konto i nadać mu uprawnienia do wybranej grupy urządzeń.

Z każdego miejsca na ziemi możemy połączyć się z naszym domem, kontrolować co się aktualnie dzieje i sterować urządzeniami.

Nawet, gdy nas nie ma, a ktoś odwiedzi nasz dom poprzez inteligentny system domofonu możemy przekazać mu informację, kiedy może nas zastać bądź jeżeli to nasi bliscy możemy zdalnie otworzyć im drzwi.
Projekt i wykonanie strony AL-ProTech © 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone.